Domowa  edukacja
spędź pożytecznie czas z dzieckiem

Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji

Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021

Koncert filharmonii

Dnia 20 kwietnia w piątek, w naszej szkole odbył się koncert filharmonii. Instrumentem prezentowanym tego dnia była wiolonczela. Na dobry początek pani wiolonczelistka zagrała utwór ze znanego filmu ,,Dawno temu w Ameryce”. Utwór, jak i sam film był bardzo poważny. Następnie, pani Ewa opowiedziała nam o wielu ciekawych rzeczach związanych z tym instrumentem, m.in. że w wiolonczeli ukrywają się nazwy wielu zwierząt: żabka, koń, gryf i ślimak – jako nazwy poszczególnych elementów. Po interesującej rozmowie, zagrano kolejną melodie, a dokładnie ,,Humoretkę”. Jak sam tytuł mówi, utwór był humorystyczny. Kolejną melodią była kołysanka pt. ,, Iskiereczka mruga”, była to spokojna, miła muzyka. Wykonany został jeszcze utwór pt. ,, Bądź gotowy dziś do drogi”. Był to kolejna wesoła piosenka, tym razem ze śpiewem pani Ewy. Na zakończenie, muzycy zaskoczyli nas jeszcze ,,Melodią Neapolitańską”. Czekamy na więcej tak wspaniałych i miłych dla ucha koncertów.

Tobiasz Ziółkowski