W zakładce
kl. I, II, III- 57 zł
płatne do 10 lutego 2020

Rajd rowerowy do Walewic

Dnia 21.05.2011roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 W Bratoszewicach wraz z uczniami Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim wybrali się na rajd rowerowy do Walewic. Organizatorami rajdu był Pan Krzysztof  Fortuna oraz Pan Łukasz Kaźmierczak. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zebrali się w Bratoszewicach o godzinie 8.00 skąd wyruszyli do Popowa. Na miejsce dotarliśmy dojechali o godzinie  9.30 . Następnie po krótkim odpoczynku wraz z uczniami z Popowa wyruszaliśmy  do Walewic . Po drodze zatrzymaliśmy się  przy kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Waliszewie . Weszliśmy na teren kościoła, po czym jedna z Pań ze szkoły w Popowie opowiedziała nam krótką historię tegoż kościoła po czym obejrzeliśmy obiekt i ruszyliśmy dalej w drogę .  Następny przystanek mieliśmy w Bielawach,  gdzie  poznaliśmy kościół  pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Po około piętnastominutowym odpoczynku wyruszyliśmy do Walewic. Gdy dojechaliśmy na miejsce  z placu stadniny wyjeżdżały bryczki zaprzężone w konie. Obejrzeliśmy je, a następnie odstawiliśmy rowery i razem z panią przewodniczką obeszliśmy przepiękny teren parku.  Poznaliśmy w skrócie historię Dworku w Walewicach,  posłuchaliśmy o wyścigach konnych, poszliśmy do boksów w których znajdowały się konie. Wszystkim  bardzo się podobały. Następnie  wszyscy odpoczęli przy ognisku, było przy tym dużo frajdy, szczególnie wtedy gdy kiełbaski wpadały nam do ognia. Po jedzeniu nadszedł czas na śpiew przy gitarze, na której przygrywał nam Pan Fortuna. Po wspólnym odśpiewaniu kilku piosenek  trzeba było ruszać w drogę powrotną, która minęła nam  bardzo szybko. Rajd zakończył się ok. godziny 14.30. Choć nogi nas troszkę bolały, z twarzy nie schodziły nam uśmiechy.

Mamy nadzieję, że każdemu rajd się podobał . Myślimy, że to nie był pierwszy i ostatni rajd ze szkołą z Popowa. Czekamy na kolejne propozycje podobnych wycieczek .

Anna Pawlak , Katarzyna Gabrysiak