Opłata za obiady
za wrzesień: 54 zł
Płatne do 13 września

Nowy rok szkolny to nowy początek.  W tym okresie pierwszą rzeczą którą robią uczniowie  na najbliższej  godzinie wychowawczej to wybieranie samorządu i przewodniczącego. W klasach wybrano przewodniczącego, zastępcę, skarbnika, a co ze szkołą?  Odpowiedź jest oczywista. 30 września 2011 odbyły  się wybory na miejsce Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybierano po trzy osoby z każdej klasy IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum.  Każdy do czasu dnia wyborów mógł się promować  w każdy możliwy sposób.  I nadszedł ten  nerwowy poranek  gdy nastąpiła cisza wyborcza.  Po kilkudniowym liczeniu głosów, na tablicy przed pokojem nauczycielskim zawisła lista członków SU w Zespole Szkół nr. 2 w Bratoszewicach.  Przewodniczącym został Łukasz Starus z klasy IIIb, który zdobył 37 głosów. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Szymczak z IIIa (27 głosów), a trzecie zajęła- Anna Pawlak z IIa (25 głosów). Pozostałymi członkami są: Paweł Majchrzak   (25 głosów), Łukasz Banasiak (24 głosy), Michał Kowalczyk (22 głosów), Edyta Danielska (18 głosów), Daria Szcześniak (16 głosów), Piotr Burtka (15 głosów) i Klaudia Połetek (14 głosów). Samorząd liczy 10 członków, którzy znajdują się pod opieką pana Łukasza Kazimierczaka.  Tym którym się nie udało gratulujemy udziału w wyborach i życzymy szczęścia za rok.

G.Ufa

-Jak się czułeś po ogłoszeniu wyników?

-Trudno powiedzieć. Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się takiego wyniku. Z drugiej strony cieszyłem się z tego osiągnięcia.

-Jakie cechy posiadasz, które mogą Ci pomóc w sprawowaniu tej funkcji?

-Nie mam pojęcia jakie. Jestem tolerancyjny i nie określam książki po okładce. Nie boję się wyrazić własnego zdania i wydaje mi się, że dzięki temu jestem szanowany, a szacunek jak wiadomo zawsze pomaga.

-Czym zachęciłeś do siebie wyborców?

-Nie zachęcałem wyborców. Wybrali mnie, bo mnie znają i wiedzą jaki jestem. Przynajmniej tak sądzę.

-Co sądzą o tobie uczniowie?

-O to należy ich pytać.

-Jakie było twoje najcięższe zadanie jako przewodniczącego?

-Nie mam pojęcia. Chyba jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić.

-Jakie są plany samorządu w tym miesiącu?

-Na ten miesiąc planujemy wyjazd do kina. Ponadto planujemy wyjazd na basen.

-Jaki stawiasz sobie najważniejszy cel?

-Najważniejszy cel? Nie wiem. Myślę, że chciałbym otworzyć szkolę na kulturę hip-hop. Sam bardzo się nią interesuje, więc sądzę, że to jest plus. Wraz z Adrianem Podolskim wprowadziliśmy nieco graffiti, które od niedawna ozdabia naszą szkołę. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie pani Barbara Antczak-Sadowska, która wstawiła się za nas u pani dyrektor Ewy Piórkowskiej za co bardzo dziękujemy.

Rozmawiała Anna Słaby