Opłaty za obiady za miesiąc listopad:

kwota 57, 00 zł

KL. I, II, III, VII

wpłacają 54,00 zł

XI Gminny Konkurs o Unii Europejskiej.

W dniu 27.04.2012 w ZS Nr2 w Bratoszewicach odbył się już XI Gminny Konkurs o Unii Europejskiej.

Udział brały cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie, SP Koźle, SP Niesułków, SP Bratoszewice.

Każda szkoła wystawiła po trzech zawodników,  którzy zmierzyli się z:

-rozwiązywaniem testu -20 zamkniętych pytań o UE

-odgadywaniu ilustracji miasta, państwa i obiektu (3 obiekty)

-odpowiedzi na pytania wiedzowe o UE (3 pytania)

-na koniec zespoły szkolne wykonywały prace plastyczną - projekt Logo Euro 2012

Praca artystyczna  pt. ,, Logo Euro 2012’’ była odskocznią od samej wiedzy i sprawdzeniem kreatywności uczestników. Największą trudnością w konkursie dla uczestników było odgadnięcie obiektów przyporządkowanych do miast i państw. Uczniowie klasy IV wykazali się dużą wiedzą dlatego też podczas rozstrzygnięcia konkursu była dogrywka w której uczestnicy wykorzystali wszystkie przewidziane pytania. W jury zasiadali: p. Barbara Antczak-Sadowska, p. Renata Krzesińska, p. dyrektor Jadwiga Kapusta, p. Urszula Orlik-Szcześniak.

Tegorocznym mistrzem-I miejsce zdobył  Szymon Kamiński z klasy VI Szkoły Podstawowej Nr2 w Strykowie

drugie miejsce Jan Szurgot i trzecie Wojciech Boncela uczniowie IV klasy SP Bratoszewice.

Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze, a zdobyta wiedza na pewno będzie wykorzystana podczas wakacyjnych podróży. Organizatorem konkursu był Euro-Klub działający przy ZS Nr2 w Bratoszewicach.

Konkurs przygotowała nauczycielka Barbara Antczak-Sadowska z pomocą uczennic Magdaleny Kaczmarek i Emilki Jaworskiej  z klasy II gimnazjum.

B.A-S., A. Burtka E. Kubicka