Wpłata na obiady
za styczeń: 27 zł
płatne do 10 stycznia 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

Uroczystość IV rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich.


17 września w naszej szkole jest ważnym dniem. Tego dnia wspominamy posadzenie Dębów Katyńskich na terenie naszej szkoły. W tym roku mija czwarta rocznica tego wydarzenia. Z tego powodu uczniowie wraz z p. Pacewicz i p. Ciecińską przygotowali krótki apel poświęcony pamięci Stanisława Piotrowskiego i Feliksa Jakubowskiego, ofiar mordu katyńskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Profesor Zbigniew Jakubowski, Krystyna Skalska, były wice-dyrektor naszej szkoły Krzysztof Fortuna, Burmistrz Miasta i Gminy Stryków Andrzej Jankowski, p. Anna Ślęzak, dyrektor szkoły nr. I w Bratoszewicach Magdalena Mackiewicz wraz ze sztandarem.
Akademię rozpoczęła pani dyrektor swoją przemową, następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przybliżyli nam czasy wojny. Wręczyli również na ręce pani dyrektor kwiaty i cztery książki dla szkolnej biblioteki. Całej uroczystości podniosłego charakteru nadała część artystyczna wykonana przez uczniów klasy III gimnazjum. Każdy z uczniów wcielił się w inną z ról. Na scenie można było ujrzeć: narzeczoną tęskniącą za swym ukochanym, dwoje rodziców pogrążonych w rozpaczy za synem oraz matkę wraz z córką czekających na ojca. Gdy każda z postaci czekała na swoją najbliższą osobę, zajęta swoimi codziennymi obowiązkami, piszący do nich list żołnierz został postrzelony. W tym momencie postaci zamarły, obrazując, że niegdyś w momencie śmierci żołnierza czas dla tysięcy rodzin polskich zatrzymywał się. Nasza inscenizacja przedstawiła w małym stopniu to co 75. lat temu miało miejsce naprawdę. Po oficjalnym wyprowadzeniu sztandarów zaproszeni goście wraz z delegacją szkół udali się aby zapalić znicze i złożyć wiązanki pod posadzonymi dębami pamięci.


Aleksandra Pelska, Wiktoria Ferenc.