Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

Uroczystość IV rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich.

17 września w naszej szkole jest ważnym dniem. Tego dnia wspominamy posadzenie Dębów Katyńskich na terenie naszej szkoły. W tym roku mija czwarta rocznica tego wydarzenia. Z tego powodu uczniowie wraz z p. Pacewicz i p. Ciecińską przygotowali krótki apel poświęcony pamięci Stanisława Piotrowskiego i Feliksa Jakubowskiego, ofiar mordu katyńskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Profesor Zbigniew Jakubowski, Krystyna Skalska, były wice-dyrektor naszej szkoły Krzysztof Fortuna, Burmistrz Miasta i Gminy Stryków Andrzej Jankowski, p. Anna Ślęzak, dyrektor szkoły nr. I w Bratoszewicach Magdalena Mackiewicz wraz ze sztandarem.
Akademię rozpoczęła pani dyrektor swoją przemową, następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przybliżyli nam czasy wojny. Wręczyli również na ręce pani dyrektor kwiaty i cztery książki dla szkolnej biblioteki. Całej uroczystości podniosłego charakteru nadała część artystyczna wykonana przez uczniów klasy III gimnazjum. Każdy z uczniów wcielił się w inną z ról. Na scenie można było ujrzeć: narzeczoną tęskniącą za swym ukochanym, dwoje rodziców pogrążonych w rozpaczy za synem oraz matkę wraz z córką czekających na ojca. Gdy każda z postaci czekała na swoją najbliższą osobę, zajęta swoimi codziennymi obowiązkami, piszący do nich list żołnierz został postrzelony. W tym momencie postaci zamarły, obrazując, że niegdyś w momencie śmierci żołnierza czas dla tysięcy rodzin polskich zatrzymywał się. Nasza inscenizacja przedstawiła w małym stopniu to co 75. lat temu miało miejsce naprawdę. Po oficjalnym wyprowadzeniu sztandarów zaproszeni goście wraz z delegacją szkół udali się aby zapalić znicze i złożyć wiązanki pod posadzonymi dębami pamięci.

Aleksandra Pelska, Wiktoria Ferenc.