Domowa  edukacja
spędź pożytecznie czas z dzieckiem

Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji

Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

26 lutego 2017 roku odbyły się uroczyste obchody 154. rocznicy Bitwy stoczonej pod Dobrą w Powstaniu Styczniowym. Przedstawicielami naszej szkoły biorącymi udział w tej uroczystości byli: Natalia Sobierajska, Mateusz Dudkiewicz i Agnieszka Szcześniak jako sztandar główny oraz Julia Frątczak, Martyna Mrzygłód i Dawid Łapacz jako sztandar zastępczy. Byliśmy pod opieką pani Izabeli Wykrętowicz.

O godzinie 1000 rozpoczęła się Msza Święta w Kościele Rzymskokatolickim w Dobrej, natomiast o 1045 zaczął się spektakl pt. „Ocalić od zapomnienia” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 Roku w Dobrej wraz z aktorem i reżyserem Krzysztofem Kaczmarkiem.

Potem nastąpiło sformowanie pocztów sztandarowych i wymarsz na cmentarz rzymskokatolicki. O 1115 rozpoczęła się uroczystość przy Bratniej Mogile uczestników bitew pod Dobrą (24 lutego 1863 r.) i Dobieszkowem (25 września 1863r.). Zaprezentowano rys historyczny dotyczący wydarzeń powstańczych, przemawiał również pan Andrzej Jankowski – burmistrz Miasta Gminy Stryków. Orkiestra dęta parafii starokatolickiej Mariawitów odegrała Hymn i Rotę. Na końcu składano wiązanki kwiatów przy Mogile. Uroczystość zakończyła się około godziny 1200.

Agnieszka Szcześniak