Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

Szkolenie dla rodziców na temat dopalaczy w dniu 12.11.2015 rok w ZSNr2 Bratoszewice

Celem spotkania było uwrażliwienie rodziców na nowe zagrożenie jakim są nowe narkotyki, tzw. dopalacze, oraz dostarczenie podstawowych informacji o środkach psychoaktywnych. Ważnym

celem spotkania jest również ukazanie rodzicom czynników chroniących dziecko przed używaniem narkotyków, w tym budowanie relacji z dzieckiem i prowadzenie rozmów z dzieckiem .

Wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in. takie zagadnienia jak :

• NARKOTYKI A DOPALACZE

• Podstawowe informacje o nowych środkach psychoaktywnych

• DOPALACZE( dlaczego są tak groźne i jednocześnie tak popularne?) Fakty i mity na temat dopalaczy.

• Czynniki chroniące przed uzależnieniem – mądra profilaktyka ze strony rodziców

• Podstawy komunikacji z dzieckiem- komunikat JA

• Gdzie szukać pomocy w sprawie dopalaczy- witryny internetowe, alarmowe numery telefonów.

• WARSZTAT na temat –Dopalaczy dla uczniów klasy V, VI i wszystkich klas gimnazjalnych w ZSNr2 Bratoszewice w dniu 12.11.2015

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się w mediach, a niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu o substancjach, które posiadają właściwości psychoaktywne, w działaniu zbliżone do narkotyków. Dopalacze cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Niepokój budzi skala ich rozpowszech-niania , ale przede wszystkim podejrzenie, że młodzież wierzy sloganom promującym dopalacze jako środki bezpieczne i nie traktuje ich jako substancji o potencjale narkotycznym.

Głównym celem zajęć było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy, a także zmiana postaw młodzieży wobec tzw. nowych narkotyków.

1 Czym są dopalacze

2 Fakty i mity na temat dopalaczy

3 Konsekwencje zdrowotne i prawne dotyczące dopalaczy

4. Okazjonalne branie

5. Elementy asertywnej odmowy- nacisk rówieśników-dealerów.

Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi. Praca z filmem wywołała w młodzieży wiele refleksji . Uczniowie brali udział w zajęciach z zainteresowaniem i zaangażowaniem. Chętnie zadawali pytania, komentowali i dzielili się swoimi wrażeniami oraz opiniami na wyżej wymienione tematy.