W dniu 25 czerwca 2015 roku w ZSNr2 zostały zorganizowane  2 spotkania z policjantem dla oddziałów przedszkolnych i klas I-VI oraz dla klas gimnazjalnych.
Spotkanie prowadził sierżant sztabowy Dawid Błażejewski z Komisariatu Policji w Strykowie.
Oczywiście tematem spotkania były bezpieczne wakacje w domu,nad wodą, w sieci .
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa policjanta ,który ciekawie opowiadał o historiach ,których był świadkiem podczas wakacyjnych interwencji z udziałem dzieci.
Uczył nas jak mamy zachować się kiedy zaatakuje nas pies,oraz kiedy spotkamy osobę nieprzytomną, jak zachować się bezpiecznie na drodze i gdzie dzwonić w potrzebie  ,uczniowie uczestniczyli w scenkach i przedstawiali te sytuacje.
Po tak dużej dawce wiadomości możemy być spokojni, że w każdej sytuacji zagrożenia podczas wakacyjnych ,,wypadów'' będziemy wiedzieć jak się zachować i pomóc poszkodowanym.
Na koniec spotkania zostały rozdane karty rowerowe uczniom klasy IV.