Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

15 października odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela połączony ze ślubowaniem klas pierwszych gimnazjum. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor. Następnie uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowała rap zadedykowany Nauczycielom. Publiczność była pod wrażeniem. Jednak klasa trzecia gimnazjum również pokazała na co ją stać wprawiając radę pedagogiczną oraz resztę uczniów w bardzo wesoły nastrój. Scena należała tylko do nich gdy w zabawny sposób parodiowali nauczycieli naszej szkoły. Ale to nie wszystko, po części dla nauczycieli zaczęły się „chrzciny” pierwszoklasistów czyli ,,Święto Kota”. Na początku pierwszaki musiały stać się kotami i przyczepiono im ogony oraz podarowano numerki, które następnie wyczytywano, a wyczytane osoby otrzymywały zadanie. Pierwszym zadaniem było narysowanie portretu wychowawcy z zamkniętymi oczami. Zwycięzca otrzymywał smaczną miksturę zrobioną przez klasę drugą gimnazjum, natomiast przegrany otrzymywał tą gorszą miksturę, już na zapach której krzywiła mu się mina. W przypadku innych zadań przyznawano mikstury w ten sam sposób. W drugim zadaniu drugoklasiści zmierzyli się z włosami kociaków, ponieważ układano im fryzury na żel. Trzecim zadaniem było umycie zębów pastą przygotowaną przez starszych kolegów. Czwartym ostatnim zadaniem był taniec na gazecie ze wspaniałym partnerem – miotłą. Na koniec pierwszaki musieli złożyć ślubowanie. Spisali się na medal, chociaż… nie wiadomo jak ich organizm zareaguje na nasze mikstury:)

Hanna Kumidaj