17 września w naszej szkole jak co roku uczciliśmy kolejną rocznicę posadzenia Dębów Katyńskich. Z tej okazji uczniowie klas II i III gimnazjum pod opieką pani Doroty Pacewicz i pani Iwony Ciecińskiej przygotowali krótki program artystyczny. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, a następnie zabraniem głosu przez panią dyrektor oraz kilku zaproszonych gości. W czasie prezentacji części artystycznej wszyscy uczniowie zaprezentowali umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Zebrani goście mogli usłyszeć wiersze prezentowane przez klasy gimnazjalne oraz piosenki wykonane przez uczennice oraz ucznia najstarszej klasy w szkole. Po tym, uczniowie wraz z zaproszonymi gości udali się przed szkołę, aby pod posadzonymi dębami złożyć kwiaty oraz znicze. Mamy nadzieję, że występ, będący krótką lekcją historii, przypadł do gustu zebranej publiczności.

Karolina Florczak