Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

Dnia 13 maja 2014r. na 2. godzinie lekcyjnej, pod opieką p. Barbary Antczak-Sadowskiej i p. Małogrzaty Rutkowskiej klasy I-II gimnazjum udały się do lokalnej- gminnej biblioteki w Bratoszewicach na spotkanie z panem Andrzejem Tomczakiem- podróżnikiem i kolekcjonerem książek. Po dotarciu uczniowie zajęli przygotowane miejsca i powitali pana Andrzeja. Na początku wykładowca poprosił, abyśmy nigdy nie przestawali się dziwić, marzyć, kochać i nie rezygnować z pasji. Powiedział także, żebyśmy nie mylili tych pojęć i odróżniali jedno od drugiego. Między jego opowiadaniami pojawiały się bardzo ciekawe sentencje, cytaty i anegdoty. Pan Adam nauczył nas również odóżniać geniuszy od ludzi wybitnie utalentowanych i zdolnych. Opowiadał nam wciągające historie o sławnych osobach, między innymi o Leonardzie da Vinci, Michale Aniele, Carl Gaussie i Gutenbergu. Następnie pan Andrzej opowiedział nam o historii pisma i zachwycił nas swoim zbiorem dawnych ksiąg, które zabrał na spotkanie z nami. Zaciekawił nas opowiadaniem o książkach, które dotyczyło zdobnictwa okładki, ich historii i serii w jakich zostały wydane. Na końcu wykładowca życzył nam abyśmy szli przez życie z podniesioną głową, ale nie z zadartym nosem, pełni uśmiechu na twarzy i chęci poznawania świata. Młodzieży bardzo podobało się spotkanie i z niecierpliwością czekają na następne.
Spotkanie zorganizowała Biblioteka w Strykowie w ramach tygodnia biblioteki.

Ola Pelska i Ania Burtka