Domowa  edukacja
spędź pożytecznie czas z dzieckiem

Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji

Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

58 Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego

W dniu 29 lutego powędrowaliśmy w 58 Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego 1863r. Dobra 2020. Organizatorami Rajdu byli: łódzki odział PTTK, OSP Dobra oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Trzydziestoosobowa grupa uczniów i rodziców pod opieką p. Elżbiety Foks pokonała 8 - kilometrowa trasę z Lasu Łagiewnickiego do Dobrej. Początkowa trasa rajdu to leśne ścieżki pokryte śniegiem, co dla uczniów było miłą niespodzianką i jedyną okazja do porzucania się śnieżkami tej zimy. Spacer po parku krajobrazowym był tez okazją do utrwalenia wiedzy na temat warstw lasu, różnorodności gatunkowej, modyfikacji organów roślinnych i form ochrony przyrody. Dalsza część trasy wiodła przez wioski, gdzie było więcej wolnej przestrzeni co stanowiło okazję do ujrzenia wielu malowniczych wzniesień łódzkich. Po dotarciu na metę uczestnicy posili się i rozwiązywali zadania testowe. Nagrodzone osoby w konkursie to: Bogdan Jankowski, Miłosz Kaczmarek, Monika Kaczmarek, Elżbieta Foks. Ostania część Rajdu odbyła się na cmentarzu w Dobrej po Pomnikiem Powstańców. Tutaj wysłuchaliśmy historii walk powstańczych pod Dobrą i oddaliśmy hołd poległym.