Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

Poznajemy zawody- Piekarz.

 

W dniu 19.11.(czwartek)  uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Bratoszewic wraz wychowawczyniami wybrali  się na edukacyjną wycieczkę z cyklu  "Poznajemy  zawody" do piekarni Państwa Majchrzaków w Strykowie na ul. Kopernika.

Przewodnikiem po piekarni był sam szef pan Dariusz Majchrzak, który opowiadał nam jaki asortyment  pieczywa jest wypiekany, ilu zatrudnia piekarzy i ludzi do obsługi ile pieczywa jest wypiekane na raz w piecu, a ile na całej zmianie. Podczas naszej wycieczki nie odbywała się produkcja, ponieważ piekarnia pracuje zawsze od godziny 17.00 do 6.00 rano.

Pan Dariusz Majchrzak oprowadzając nas pokazywał i tłumaczył jakie maszyny są w piekarni i jakie spełniają funkcję. Najciekawszym i najbardziej smacznym  momentem naszej wycieczki była degustacja przypraw, które wykorzystywane są do produkcji i ozdabiania wypieków. Mogliśmy spróbować: czekolady, słonecznika, toffi, migdałów, cukru pudru oraz drożdży. Na zakończenie Pan Majchrzak poczęstował wszystkich uczniów pysznymi lukrowanymi pączkami, a my w podziękowaniu podarowaliśmy samodzielnie wykonane  podziękowanie z naszymi odciskami palców.

Wycieczka bardzo nam się podobała, a będąc już w szkole rysowaliśmy wspomnienia z tej wyprawy.

 

opis.Barbara Antczak-Sadowska.