Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

Poznajemy zawody- Piekarz.

W dniu 19.11.(czwartek)  uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Bratoszewic wraz wychowawczyniami wybrali  się na edukacyjną wycieczkę z cyklu  "Poznajemy  zawody" do piekarni Państwa Majchrzaków w Strykowie na ul. Kopernika.

Przewodnikiem po piekarni był sam szef pan Dariusz Majchrzak, który opowiadał nam jaki asortyment  pieczywa jest wypiekany, ilu zatrudnia piekarzy i ludzi do obsługi ile pieczywa jest wypiekane na raz w piecu, a ile na całej zmianie. Podczas naszej wycieczki nie odbywała się produkcja, ponieważ piekarnia pracuje zawsze od godziny 17.00 do 6.00 rano.

Pan Dariusz Majchrzak oprowadzając nas pokazywał i tłumaczył jakie maszyny są w piekarni i jakie spełniają funkcję. Najciekawszym i najbardziej smacznym  momentem naszej wycieczki była degustacja przypraw, które wykorzystywane są do produkcji i ozdabiania wypieków. Mogliśmy spróbować: czekolady, słonecznika, toffi, migdałów, cukru pudru oraz drożdży. Na zakończenie Pan Majchrzak poczęstował wszystkich uczniów pysznymi lukrowanymi pączkami, a my w podziękowaniu podarowaliśmy samodzielnie wykonane  podziękowanie z naszymi odciskami palców.

Wycieczka bardzo nam się podobała, a będąc już w szkole rysowaliśmy wspomnienia z tej wyprawy.

opis.Barbara Antczak-Sadowska.