Uwaga!!!

Spotkanie informacyjne dla rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz

uczniów klasy I w roku szkolnym 2019 / 2020

odbędzie się 13 czerwca 2019 o godzinie 18.00

w sali nr 9, 10, 7 (oddziały przedszkolne)

oraz  sali nr 16 (klasa I)

Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

Poznajemy zawody- Piekarz.

W dniu 19.11.(czwartek)  uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Bratoszewic wraz wychowawczyniami wybrali  się na edukacyjną wycieczkę z cyklu  "Poznajemy  zawody" do piekarni Państwa Majchrzaków w Strykowie na ul. Kopernika.

Przewodnikiem po piekarni był sam szef pan Dariusz Majchrzak, który opowiadał nam jaki asortyment  pieczywa jest wypiekany, ilu zatrudnia piekarzy i ludzi do obsługi ile pieczywa jest wypiekane na raz w piecu, a ile na całej zmianie. Podczas naszej wycieczki nie odbywała się produkcja, ponieważ piekarnia pracuje zawsze od godziny 17.00 do 6.00 rano.

Pan Dariusz Majchrzak oprowadzając nas pokazywał i tłumaczył jakie maszyny są w piekarni i jakie spełniają funkcję. Najciekawszym i najbardziej smacznym  momentem naszej wycieczki była degustacja przypraw, które wykorzystywane są do produkcji i ozdabiania wypieków. Mogliśmy spróbować: czekolady, słonecznika, toffi, migdałów, cukru pudru oraz drożdży. Na zakończenie Pan Majchrzak poczęstował wszystkich uczniów pysznymi lukrowanymi pączkami, a my w podziękowaniu podarowaliśmy samodzielnie wykonane  podziękowanie z naszymi odciskami palców.

Wycieczka bardzo nam się podobała, a będąc już w szkole rysowaliśmy wspomnienia z tej wyprawy.

opis.Barbara Antczak-Sadowska.