22 listopada 2015 roku w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata do bratoszewickiej parafii pw. św. Augustyna zawitali znamienici goście: rektor oraz wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego:ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek oraz pani dr hab. Magdalena Pyter. Przybyli oni w ramach przygotowań do setnej rocznicy powstania KULu, którego założycielem jest nasz rodak i patron bratoszewickiej szkoły podstawowej – ks. Idzi Radziszewski, pierwszy rektor Uniwersytetu. Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński – rektor Uniwersytetu przewodniczył Mszy Świętej, Ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek wygłosił płomienną homilię nawiązującą do dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, natomiast pani dr hab. Magdalena Pyter odświeżyła wiadomości o księdzu Idzim Radziszewskim oraz przybliżyła informacje o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas tej uroczystej Mszy nie zabrakło dzieci i młodzieży (być może przyszłych studentów KULu), nauczycieli z dyrekcją na czele oraz pocztu sztandarowego. Więcej informacji na powyższy temat już w najbliższą niedzielę w katolickim tygodniku „Niedziela”.

- Motyl Zbigniew