Mystery Skype na lekcji angielskiego

W dniu 5 czerwca 2019 uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach na lekcji języka angielskiego prowadzonej przez p. Adama Rutkowskiego połączyli się przez Skype z uczniami z innego kraju. Ich zadaniem było na podstawie pytań zadawanych w języku angielskim dowiedzieć się z jakiego kraju i miasta są ich rówieśnicy. Tajemniczym krajem okazały się Włochy. Po serii zadawanych pytań i odpowiedzi uczniowie z Włoch okazali się lepsi, ponieważ jako pierwsi podali nazwę państwa przeciwników. Kolejnym zadaniem było ustalenie nazwy miasta w którym znajduje się szkoła, z której uczniowie rozmawiali przez Skype. Na rozstrzygnięcie tej zagadki zabrakło czasu obu drużynom. Lekcja angielskiego bardzo uczniom się podobała, uczniowie nie tylko szlifowali język angielski, ale również znajomość geografii. Zarówno uczniowie z Bratoszewic jak i z włoskiego miasta Fermo dobrze się bawili.