Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

27 września 2016 r uczniowie klas gimnazjalnych wraz z opiekunami: p. A. Miller oraz p. Z. Motylem po lekcjach udali się na wycieczkę do miasta Łodzi.

Pierwszym punktem programu było kino Silver Screen, gdzie obejrzeliśmy młodzieżowy film pt. „Nerve”. Fabuła filmu związana jest z Nerve, czyli z pozoru niewinnej grze online, polegającej na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez zalogowanych obserwatorów gry. Stawka w grze szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać... czyli przeżyć. Vee – główna bohaterka ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych obserwatorów.

Film był pełen widowiskowych scen, trzymał w napięciu i nikt z odbiorców się nim nie znudził. Następnie udaliśmy się do McDonalda, gdzie się pożywiliśmy i podzieliliśmy wrażeniami z obejrzanego filmu.

Na godzinę 19 udaliśmy się na Uwielbieniową Łódź Ratunkową (UŁR) – czyli główny punkt programu wycieczki. Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa to czas, kiedy młodzi mogą mocno uwielbiać Boga, odbywa się we wtorkowy wieczór raz w miesiącu. Spotkania odbywają się w kościele Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Jest to wydarzenie wysokonakładowe - od profesjonalnego nagłośnienia po światła koncertowe w kościele. Muzycznie nad wydarzeniem czuwa zespół Mocni w Duchu. Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa to zaproponowanie młodym w Kościele czegoś bardzo atrakcyjnego, na co mogą zaprosić kolegów i nie będą się wstydzić braku profesjonalizmu. Podczas tego spotkania UŁR gościem był ksiądz Jakub Bartczak, który porwał wszystkich śpiewem i tańcem w rytmie hip – hopowym. Był to czas spotkania młodych ludzi z Bogiem, jak również z młodzieżą z archidiecezji łódzkiej. To co się działo na UŁR można obejrzeć w całości na: https://www.youtube.com/watch?v=iMrDRXyYMDc

Po tych wielu atrakcjach, pełni wrażeń i radości wróciliśmy do Bratoszewic.

 

-oprac. Z. Motyl