Uwaga!!!

Spotkanie informacyjne dla rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz

uczniów klasy I w roku szkolnym 2019 / 2020

odbędzie się 13 czerwca 2019 o godzinie 18.00

w sali nr 9, 10, 7 (oddziały przedszkolne)

oraz  sali nr 16 (klasa I)

Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

W dniu 13 października 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach odbyła się uroczystość ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień Papieski ,,Wspomnienie o Janie Pawle II" przygotował nauczyciel religii Zbigniew Motyl z uczniami klasy 2a i 2b gimnazjum, obsługę techniczną uroczystości zapewnili uczniowie klasy 3 gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się teledyskiem Habemus Papam - Santo Subito. Inscenizacja przybrała formę programu telewizyjnego ,,Magazynu Katolickiego" poświęconego wspomnieniom o Janie Pawle II. W role prezenterów telewizyjnych wcielili się Ola Horodecka i Marcel Ruta. Prezenterzy prowadzili rozmowy z uczniami, którzy wcielili się w role osób, które kiedyś osobiście poznały Karola Wojtyłę i serdecznie o nim się wypowiadali. Zaproszeni ,,goście" w studiu telewizyjnym wspominali, iż Karol Wojtyła jako młody chłopak codziennie był w kościele, był miłośnikiem pieszych wycieczek, żeglowania, jazdy na nartach. Był niezwykłym człowiekiem, bardzo życzliwym i otwartym na innych. Inni uczniowie z kolei wcielili się w role uczniów jednej ze szkół w Wadowicach imienia Jana Pawła II i wspominali spotkanie z Ojcem Świętym. W końcowej części uczeń Marcel Ruta przypomniał kilka zdań z książek Ojca Świętego m.in. słynne ,,Nie lękajcie się". Uroczystość zakończona została pieśnią ,,Barka" w pięknym wykonaniu Martyny Mrzygód. Na koniec Pani Dyrektor Ewa Piórkowska podziękowała Panu Zbigniewowi Motylowi i artystom za przygotowanie apelu, a całej społeczności szkolnej za udział w uroczystości.

Adam  Rutkowski