Wpłata na obiady
za styczeń: 27 zł
płatne do 10 stycznia 2020

Filharmonia z fagotem w roli głównej

Dziś (21.11.2019) jak co miesiąc w naszej szkole miał miejsce koncert Szkolnej Filharmonii. Tematem przewodnim dzisiejszego występu był fagot – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych z podwójnym stroikiem. Jego nazwa włoska „fagotto” oznacza „wiązkę drewna”. Do tej samej rodziny należą także obój, rożek angielski i kontrafagot, który transponuje oktawę niżej od fagotu. Istnieją dwie odmiany fagotu: niemiecka i francuska. Różnią się one brzmieniem i mechanizmem, a także wysokością (niemiecki ma 130 cm, zaś francuski 150 cm). Dzieci poznały brzmienie i wygląd tego pięknego instrumentu. Uczniowie wysłuchali fragmentów kilku utworów w wykonaniu przybyłej fagocistki. Koncert zaliczony został do udanych!