57 rajd szlakiem Powstania Styczniowego 1863

W dniu 9 marca 2019 r. wędrowaliśmy w 57 Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 DOBRA '2019. Pod okiem pani przewodnik Katarzyny Krakowskiej pokonaliśmy trasę z Lasu Łagiewnickiego do Dobrej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat roślinności PKWŁ i dziejach historycznych w czasie Powstania Styczniowego, które miały miejsce w okolicach Łodzi. Na mecie marszu w OSP Dobra liczna grupa naszych uczniów wzięła udział w konkursie wiedzy, niektórzy z nich zostali nagrodzeni. Ostanim punktem rajdu było oddanie hołdu poległym w Powstaniu Styczniowym pod pomnikiem powstańców na cmentarzu w Dobrej.