Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

tl_files/pliki_2016_2017/image001.jpg

www.zainwestujwekologie.pl

Szkoła Podstawowa w Bratoszewicach przystąpiła do Konkursu pn. „Nasza Eko-pracownia” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Fundusz pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek o dotację na zadanie pn. „Nasza wymarzona Eko-pracownia w Szkole Podstawowej w Bratoszewicach”. Przyznana kwota dotacji to 24.182,00 zł, natomiast 10.818,00 zł stanowi  udział własny. W ramach realizacji projektu m.in. odnowiono pomieszczenie, zakupiono i zamontowano żaluzje okienne, wykonano nowe energooszczędne oświetlenie ledowe.

Podczas lekcji przyrody i nie tylko, uczniowie będą korzystać z nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych, dzięki którym  zajęcia będą ciekawsze, co zapewne przełoży się na ich efekty w nauce. Zakupiono sprzęt audiowizualny, globusy, mikroskopy, zestawy: obwodów elektrycznych, do badania magnetyzmu i wiele innych przydatnych, nowoczesnych pomocy naukowych, które będą wykorzystywane podczas zajęć w terenie, w pracowni  i do przeprowadzania doświadczeń. Salę wyposażono w nowe meble, tj. witryny, ławki i krzesła.

Charakter Eko-pracowni podkreślają fototapeta, przedstawiająca fragment lasu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, oraz ścienne malowidło - pęk lawendy.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie zyskali nowe, przyjazne i w pełni nowoczesne miejsce do poszerzania wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.

Beata Brzezińska