Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

3 września 2016 roku grupa uczniów gimnazjum pod opieką pani Moniki Kalinowskiej i pani Anny Zielkowskiej-Danisz uczestniczyła w Narodowym Czytaniu „Quo Vadis” organizowanym przez Wydział Kultury UMŁ w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wśród czytających byli m.in.: prezydent miasta Łodzi – pani Hanna Zdanowska, wojewoda łódzki – pan Zbigniew Rau oraz znani artyści: Bronisław Wrocławski, Mariusz Jakus, Monika Buchowiec i Kamil Maćkowiak. Na dziedzińcu Muzeum Kinematografii odbył się również pokaz grupy rekonstrukcji historycznej Walhalla połączony z pokazem kostiumów oraz rynsztunku. Wystąpiła też Schola Gregoriana Silesiensis z chorałem starorzymskim oraz odbyła się prezentacja uczestników plebiscytu na imienników bohaterów „Quo Vadis”.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania nawiązywała do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza w związku z setną rocznicą śmierci pisarza. „Quo Vadis” czytano zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Tym bardziej warto podkreślić, że gimanzjaliści chętnie poświęcili sobotnie południe na szersze poznanie twórczości Sienkiewicza.

Agnieszka Szcześniak