Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

3 września 2016 roku grupa uczniów gimnazjum pod opieką pani Moniki Kalinowskiej i pani Anny Zielkowskiej-Danisz uczestniczyła w Narodowym Czytaniu „Quo Vadis” organizowanym przez Wydział Kultury UMŁ w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Wśród czytających byli m.in.: prezydent miasta Łodzi – pani Hanna Zdanowska, wojewoda łódzki – pan Zbigniew Rau oraz znani artyści: Bronisław Wrocławski, Mariusz Jakus, Monika Buchowiec i Kamil Maćkowiak. Na dziedzińcu Muzeum Kinematografii odbył się również pokaz grupy rekonstrukcji historycznej Walhalla połączony z pokazem kostiumów oraz rynsztunku. Wystąpiła też Schola Gregoriana Silesiensis z chorałem starorzymskim oraz odbyła się prezentacja uczestników plebiscytu na imienników bohaterów „Quo Vadis”.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania nawiązywała do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza w związku z setną rocznicą śmierci pisarza. „Quo Vadis” czytano zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Tym bardziej warto podkreślić, że gimanzjaliści chętnie poświęcili sobotnie południe na szersze poznanie twórczości Sienkiewicza.

 

Agnieszka Szcześniak