Dnia 16 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IV: Dąbrówka Kunikowska, Alina Krzeszewska oraz Jakub Szurgot uczestniczyli w gminnym konkursie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Dobrej. Uczniowie podczas rywalizacji musieli wykazać się:

- znajomością zwyczajów adwentowych, współczesnych i dawnych tradycji dotyczących Wigilii oraz przebiegu Świąt Bożego Narodzenia

- znajomością historii choinki, symboliki ozdób choinkowych

- historią kolęd, ich znajomością oraz rozpoznawaniem melodii

- znajomością fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Narodzenia według. św. Mateusza i św. Łukasza).

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test, krzyżówkę, rozpoznawały melodie kolęd, uzupełniali tekst kolęd, tworzyli łańcuch choinkowy oraz odpowiadali na pytania. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą dzięki czemu zajęli I miejsce. Do konkursu drużynę przygotował p. katecheta – Zbigniew Motyl.