Uwaga!!!

Spotkanie informacyjne dla rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz

uczniów klasy I w roku szkolnym 2019 / 2020

odbędzie się 13 czerwca 2019 o godzinie 18.00

w sali nr 9, 10, 7 (oddziały przedszkolne)

oraz  sali nr 16 (klasa I)

Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

W dniu 22.04.2015 (środa) grupa 33uczniów klas IV- VI wraz 4 opiekunami wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu na Wolę Błędową w sumie przeszliśmy  12km.
Przewodnikiem naszej grupy była Bernadetta Jaworska od stycznia stażystka w Leśnictwie Wola Błędowa . Pani Bernadetta jest  studentką II stopnia IV semestru Wydziału leśnictwa Warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).
Pani Bernadetta bardzo ciekawie opowiadała nam o naszym Wolskim lesie ,pokazywała ciekawe kwiaty -zawilce gajowe i nasadzenia drzew sosny  ,polany na których możemy spotkać zwierzęta mieszkające w naszym lesie-Łosie,Sarny,Bobry .
Po przebyciu na miejsce(około 6 km od naszej szkoły)  które leśnicy i wędkarze nazywają ,,Kowaliki'' przygotowaliśmy ognisko zbierając drewno i chrust (to miejsce jest specjalnie przygotowane na rozpalanie ognisk )Po tak długim marszu musieliśmy odpocząć posilając się upieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.
Krajobrazy naszej polany na której biesiadowaliśmy przypominały nam krajobraz mazur .
W drodze powrotnej częściej robiliśmy postoje ,byliśmy już bardzo zmęczeni ,a pogoda w tym dniu była wspaniała -prawie letnia.
Jeszcze w Woli Błędowej  zatrzymaliśmy się,aby obejrzeć  zewnątrz pałac Rodziny Lemańskich,o którym pisała i przedstawiała zdjęcia klasa  VI ,realizując projekt ,,Architektura mojej okolicy''. W rzeczywistości wyglądał o dużo gorzej ,jest bardzo zaniedbały i opuszczony.
Wycieczka była bardzo udana ,pogoda dopisała,humory też a przy okazji zwiedziliśmy miejsca o których tylko słyszeliśmy a dziś  mogliśmy się przekonać ,że naprawdę są bardzo ciekawe i piękne.
I oczywiście warte polecenia.