Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

W piątek, 30.10. 2015r. uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się na spektakl pt. „ The life and death of MARTIN LUTHER KING” do łódzkiego teatru V-6 . Nie była to jedyna atrakcja naszego wyjazdu, zwiedziliśmy także "Muzeum Fabryki" w Manufakturze. Dowiedzieliśmy się o historii rozwoju rzemiosła i przemysłu włókienniczego na ziemiach polskich oraz o tym jak powstała fabryka, której złożycielem był nie kto inny jak Izrael Kalmanowicz Poznański. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam jak Poznański założył fabrykę, jak wyglądał praca tkaczy, mogliśmy nawet zobaczyć pracujące krosna z fabryki poznańskiego, które działają do tej pory, chociaż mają sto czterdzieści lat. 

Następnie udaliśmy się do teatru. Obejrzenie przedstawienia zazwyczaj nie wymaga zbytniego wysiłku, inaczej było jednak w naszym przypadku, przyszło nam zmierzyć się ze spektaklem przedstawianym w języku angielskim. Opowiadał on o czarnoskórym człowieku Martinie Luternie Kingu, który działał na rzecz równouprawnienia i znieniesienia dyskryminacji rasowej. King przewodził bojkotowi autobusów miejskich w celu zniesienia segregacji rasowej. Protesty polegały na stosowaniu taktyki biernego oporu i walki o prawa obywatelskie Afroamerykanów, polegającej na zajmowaniu przez czarnoskórych studentów miejsc rezerwowanych dla białych w lokalach publicznych. King domagał się zniesienia segregacji rasowej. Został jednak zamordowany przez przeciwników równouprawnienia Afroamerykanów. Każdy z nas z ogromnym skupieniem oglądał i słuchał aktorów, jednocześnie starając się ich zrozumieć. Po zakończeniu przedstawienia wróciliśmy wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu języka angielskiego i historii włókiennictwa. Dla każdego z nas był to bardzo ciekawy i przyjemny dzień.

Kamila Zych