Uwaga!!!

Spotkanie informacyjne dla rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz

uczniów klasy I w roku szkolnym 2019 / 2020

odbędzie się 13 czerwca 2019 o godzinie 18.00

w sali nr 9, 10, 7 (oddziały przedszkolne)

oraz  sali nr 16 (klasa I)

Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

W piątek, 30.10. 2015r. uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się na spektakl pt. „ The life and death of MARTIN LUTHER KING” do łódzkiego teatru V-6 . Nie była to jedyna atrakcja naszego wyjazdu, zwiedziliśmy także "Muzeum Fabryki" w Manufakturze. Dowiedzieliśmy się o historii rozwoju rzemiosła i przemysłu włókienniczego na ziemiach polskich oraz o tym jak powstała fabryka, której złożycielem był nie kto inny jak Izrael Kalmanowicz Poznański. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam jak Poznański założył fabrykę, jak wyglądał praca tkaczy, mogliśmy nawet zobaczyć pracujące krosna z fabryki poznańskiego, które działają do tej pory, chociaż mają sto czterdzieści lat.

Następnie udaliśmy się do teatru. Obejrzenie przedstawienia zazwyczaj nie wymaga zbytniego wysiłku, inaczej było jednak w naszym przypadku, przyszło nam zmierzyć się ze spektaklem przedstawianym w języku angielskim. Opowiadał on o czarnoskórym człowieku Martinie Luternie Kingu, który działał na rzecz równouprawnienia i znieniesienia dyskryminacji rasowej. King przewodził bojkotowi autobusów miejskich w celu zniesienia segregacji rasowej. Protesty polegały na stosowaniu taktyki biernego oporu i walki o prawa obywatelskie Afroamerykanów, polegającej na zajmowaniu przez czarnoskórych studentów miejsc rezerwowanych dla białych w lokalach publicznych. King domagał się zniesienia segregacji rasowej. Został jednak zamordowany przez przeciwników równouprawnienia Afroamerykanów. Każdy z nas z ogromnym skupieniem oglądał i słuchał aktorów, jednocześnie starając się ich zrozumieć. Po zakończeniu przedstawienia wróciliśmy wzbogaceni o nową wiedzę z zakresu języka angielskiego i historii włókiennictwa. Dla każdego z nas był to bardzo ciekawy i przyjemny dzień.

Kamila Zych