Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

W dniu 23.04.2015 uczniowie klasy IV- VI wraz 3 opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Kłodawy ,aby poznać tajniki powstania i funkcjonowania czynnej jeszcze Kopalni soli.
Wyjechaliśmy o godzinie 8 a na miejscu byliśmy już o 9.30.
Zjazd z przewodnikiem był zaplanowany na godzinę 10.
Zostaliśmy ubrani w żółte kaski ochronne a na całą naszą 36 liczbową grupę przydzieli 4 latarki ,które nosili wszyscy uczestnicy wymieniając się co jakiś czas. Wielką atrakcją był zjazd górniczą winda 600 metrów pod ziemię w czasie 100 sekund. Zjazdowi w ciemnej windzie oświetlonej małą latarenką towarzyszyły piski i modlitwa uczestników.
Kiedy znaleźliśmy się już pod ziemią wraz z naszym przewodnikiem poszliśmy zwiedzać groty solne  kopalni.
Pierwszą ,którą podziwialiśmy była kaplica Św Kingi patronki białych-solnych górników,później korytarzami pokonywaliśmy jeszcze wiele innych po drodze nasz przewodnik opowiadał ciekawe legendy i baśnie ,pokazywał nam miejsca bardzo niebezpieczne w których życie stracili górnicy.
Zachwycałyśmy się piękną dużą salą koncertową, która mieści z 500 osób  a organizowane są w niej ważne uroczystości górnicze ostatnia to  65 lecie kopalni.
Po ciekawych opowieściach naszego przewodnika na koniec już zwiedzania (3 godziny) wszyscy uczestnicy mogli nazbierać sobie i zabrać  do domu kawałki soli białej i różowej. A w sklepiku dokupić solne prezenty dla rodziny.
Kończąc naszą wycieczkę już przed szkołą każdy z uczestników dostał po 1kg soli z Kłodawskej kopalini i mały przewodnik podziemnej trasy turystycznej .
Również i ta wycieczka była bardzo atrakcyjna i udana ,niech żałują ci co nie pojechali .