Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

W dniu 23.04.2015 uczniowie klasy IV- VI wraz 3 opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Kłodawy ,aby poznać tajniki powstania i funkcjonowania czynnej jeszcze Kopalni soli.
Wyjechaliśmy o godzinie 8 a na miejscu byliśmy już o 9.30.
Zjazd z przewodnikiem był zaplanowany na godzinę 10.
Zostaliśmy ubrani w żółte kaski ochronne a na całą naszą 36 liczbową grupę przydzieli 4 latarki ,które nosili wszyscy uczestnicy wymieniając się co jakiś czas. Wielką atrakcją był zjazd górniczą winda 600 metrów pod ziemię w czasie 100 sekund. Zjazdowi w ciemnej windzie oświetlonej małą latarenką towarzyszyły piski i modlitwa uczestników.
Kiedy znaleźliśmy się już pod ziemią wraz z naszym przewodnikiem poszliśmy zwiedzać groty solne  kopalni.
Pierwszą ,którą podziwialiśmy była kaplica Św Kingi patronki białych-solnych górników,później korytarzami pokonywaliśmy jeszcze wiele innych po drodze nasz przewodnik opowiadał ciekawe legendy i baśnie ,pokazywał nam miejsca bardzo niebezpieczne w których życie stracili górnicy.
Zachwycałyśmy się piękną dużą salą koncertową, która mieści z 500 osób  a organizowane są w niej ważne uroczystości górnicze ostatnia to  65 lecie kopalni.
Po ciekawych opowieściach naszego przewodnika na koniec już zwiedzania (3 godziny) wszyscy uczestnicy mogli nazbierać sobie i zabrać  do domu kawałki soli białej i różowej. A w sklepiku dokupić solne prezenty dla rodziny.
Kończąc naszą wycieczkę już przed szkołą każdy z uczestników dostał po 1kg soli z Kłodawskej kopalini i mały przewodnik podziemnej trasy turystycznej .
Również i ta wycieczka była bardzo atrakcyjna i udana ,niech żałują ci co nie pojechali .