Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W dniu 15 stycznia 2016 roku w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łodzi odbył się etap parkowy XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny z 6 szkół leżących na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Uczniowie rozwiązywali test składający się z części ogólnej i parkowej. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą przyrodniczą, jak również znajomością Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Zwycięzcą etapu parkowego została drużyna z Gimnazjum im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie, która reprezentować będzie Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich na finale wojewódzkim.

Drużyna godnie reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Olga Kowalczyk, Miłosz Kalinowski, Paweł Majchrzak i Kamil Kałuża, zajęła II miejsce.

Miłosz Kalinowski

Etap parkowy XV edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 15 stycznia 2016 roku w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łodzi odbył się etap parkowy XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny z 6 szkół leżących na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Naszą szkołę pod opieką Pani Beaty Brzezińskiej reprezentowała czteroosobowa drużyna, w składzie:

-Kamil Kałuża

-Paweł Majchrzak

-Miłosz Kalinowski

-Olga Kowalczyk

Uczniowie rozwiązywali test składający się z części ogólnej i parkowej. Musieliśmy zatem wykazać się wiedzą w dziedzinie geografiii i biologii oraz znajomością Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Po ukończeni prac, uczestnicy konkursu mogli zresetować swoje szare komórki podczas projekcji filmu oprowadzającego nas po najbliższej okolicy. Zwycięzcą etapu parkowego została drużyna z Gimnazjum im. Króla Stefana Batorego w Szczawinie, natomiast nasi gimnazjaliści uzyskali równie wysoki wynik, uzyskując miejsce drugie. Z nagrodami w ręku i szerokimi uśmiechami na twarzy powróciliśmy do szkoły.

Olga Kowalczyk