Uwaga!!!

Spotkanie informacyjne dla rodziców

dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz

uczniów klasy I w roku szkolnym 2019 / 2020

odbędzie się 13 czerwca 2019 o godzinie 18.00

w sali nr 9, 10, 7 (oddziały przedszkolne)

oraz  sali nr 16 (klasa I)

Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IV: Natalia Horodecka, Natalia Szepke oraz Marcin Ogłaska uczestniczyli w gminnym konkursie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Dobrej. Uczniowie podczas rywalizacji musieli wykazać się:

- znajomością zwyczajów adwentowych, współczesnych i dawnych tradycji dotyczących Wigilii oraz przebiegu Świąt Bożego Narodzenia

- znajomością historii choinki, symboliki ozdób choinkowych

- historią kolęd, ich znajomością oraz rozpoznawaniem melodii

- znajomością fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Narodzenia według. św. Mateusza i św. Łukasza.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test, krzyżówkę, rozpoznawały melodie kolęd, uzupełniali tekst kolęd, tworzyli łańcuch choinkowy oraz odpowiadali na pytania. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.