Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IV: Natalia Horodecka, Natalia Szepke oraz Marcin Ogłaska uczestniczyli w gminnym konkursie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Dobrej. Uczniowie podczas rywalizacji musieli wykazać się:

- znajomością zwyczajów adwentowych, współczesnych i dawnych tradycji dotyczących Wigilii oraz przebiegu Świąt Bożego Narodzenia

- znajomością historii choinki, symboliki ozdób choinkowych

- historią kolęd, ich znajomością oraz rozpoznawaniem melodii

- znajomością fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Narodzenia według. św. Mateusza i św. Łukasza.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test, krzyżówkę, rozpoznawały melodie kolęd, uzupełniali tekst kolęd, tworzyli łańcuch choinkowy oraz odpowiadali na pytania. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.