Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy IV: Natalia Horodecka, Natalia Szepke oraz Marcin Ogłaska uczestniczyli w gminnym konkursie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Dobrej. Uczniowie podczas rywalizacji musieli wykazać się:

- znajomością zwyczajów adwentowych, współczesnych i dawnych tradycji dotyczących Wigilii oraz przebiegu Świąt Bożego Narodzenia

- znajomością historii choinki, symboliki ozdób choinkowych

- historią kolęd, ich znajomością oraz rozpoznawaniem melodii

- znajomością fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Narodzenia według. św. Mateusza i św. Łukasza.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały test, krzyżówkę, rozpoznawały melodie kolęd, uzupełniali tekst kolęd, tworzyli łańcuch choinkowy oraz odpowiadali na pytania. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.