Wpłata na obiady
za październik wynosi:

KL. IV, V, VI, VII proszę zgłaszać się do sekretariatu

w celu podania kwoty za obiady

XVI Rajd Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty

W dniu 14 września grupa szkolna licząca 33 uczestników, brała udział w XVI Rajdzie Pieszym Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty. Trasa rajdu wiodła ze Starego Rynku w Łowiczu, brzegiem Bzury do miejscowości Kompina. Tutaj na cmentarzu wojskowym oddaliśmy hołd poległym w Bitwie nad Bzurą. Łowicki przewodnik PTTK p. Adam Szymański przedstawił nam historię działań wojennych rozgrywających się w 1939 roku na terenach łowickich. Po oficjalnej części Rajdu przeszliśmy na pobliski stadion sportowy, gdzie mogliśmy skosztować wojskowej grochówki, upiec kiełbaskę przy ogniskach, degustować różnorodne owoce od miejscowych gospodarzy. Po posiłku nasi uczestnicy licznie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach militarnych: strzelaniu z wiatrówki do tarczy, rzucie granatem do celu i rowerowej husarii. Nie obyło się bez sukcesów: uczennica klasy I Zofia Wróblewska otrzymała nagrodę dla najmłodszego uczestnika rajdu, otrzymaliśmy upominek jako najliczniejsza grupa zorganizowana, w rzucie granatem do celu MaksymilGratulujeęa (kl. VI), zajął 3 miejsce, w strzelaniu z wiatrówki Kamil Szadkowski (kl. IV) zajął III miejsce, natomiast p. Bogdan Jankowski (tata Mateusza i Huberta) zajął II miejsce. Gratuluj sukcesów!!! Dziękuję za liczny udział i pomoc ze strony rodziców w opiece nad dziećmi w czasie marszu! Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!