Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

27 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką pani Beaty Brzezińskiej i pana Zbigniewa Motyla uczestniczyli w Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie. Zajęcia zorganizowane były w formie warsztatowej. Uczniowie uczestniczyli m.in. w zajęciach z geografii, podczas których obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną wykonaną przez licealistów z ZSLG i mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie z pytaniami dotyczącymi tej prezentacji, oraz w zajęciach z biologii i chemii poprowadzonych przez nauczycielkę - panią Martę Polit – Wawrzyn - wraz z uczniami klasy II liceum. Podczas nich mieli okazję przeprowadzić wiele interesujących doświadczeń, m.in. z perhydrolem, płynem do mycia naczyń i jodkiem potasu, w którym powstała tzw. „pasta do mycia zębów dla słonia”. W trakcie warsztatów w ekopracowni uczniowie wykonali również eksperymenty z użyciem ciekłego azotu i wytworzyli sztuczną krew. W przerwie pomiędzy poszczególnymi zajęciami zostali oprowadzeni po szkole i zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.