Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

W dniu 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach uczniowie klas II gimnazjum przeprowadzili akcję z okazji Światowego Dnia Wody. W tym dniu uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zaakcentowali uczestnictwo w akcji niebieskim strojem. Działania te były jednym z punktów projektu edukacyjnego ,,Ocalić planetę Ziemię”. Celem projektu jest kształtowanie proekologicznej postawy uczniów, rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i troski o przyrodę, uświadamianie zagrożeń środowiska przyrodniczego, budzenie szacunku dla przyrody. Uczniowie klasy IIA: Szymon Jęczkowski, Jakub Pytlos, Bartosz Pietrucha, Damian Miśkiewicz, Kacper Fiuczek, Adam Koślin przeprowadzili lekcje w klasach młodszych dotyczącą zanieczyszczeń wody i segregowania śmieci, natomiast uczniowie klasy IIB, Kacper Kosma, Bartosz Walerych, Piotr Pelski, Jakub Witczak, Dawid Łapacz przeprowadzili lekcje na temat zanieczyszczeń powietrza i środowiska naturalnego. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Uczestnicy projektu będą jeszcze kontynuować proekologiczne działania. Opiekunami projektu są nauczyciele: Małgorzata Rutkowska i Bogusława Kosiorek.

Adam Rutkowski