Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

Koncert w Bratoszewicach – nauczycieli z ZS nr 2 oraz dzieci z Niesułkowa

24 stycznia 2015 roku w kościele pw. św. Augustyna w Bratoszewicach odbył się kolejny koncert kolęd. Tym razem zaprezentował się chór nauczycielski z Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach oraz szkolny zespół ,,Od dzwonka do dzwonka”, w którym jego członkowie (obecnie 20) – uczniowie z kl. IV-VI Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie grają na bum bum rurkach i dzwonkach rurowych ręcznych. Koncert cieszył się podwójnym zainteresowanie: wystąpieniem nauczycieli – amatorów śpiewania przed zupełnie inną publiką niż zwykle oraz zaprezentowaniem kolęd na niecodziennych instrumentach przez dzieci z Niesułkowa.

Założeniem powstania zespołu ,,Od dzwonka do dzwonka” było stworzenie możliwości rozwoju naturalnych zdolności muzycznych dzieci w środowisku wiejskim, gdzie dostęp do edukacji specjalistycznej – artystycznej jest utrudniony. Dzieci bardzo entuzjastycznie odnoszą sie do pomysłu, chętnie uczestniczą w próbach i licznych koncertach, zwłaszcza w okresie Bożonarodzeniowym, kiedy to wykonują repertuar kolędowy, a do kolęd idealnie pasuje instrumentarium grupy. Zespół jest innowatorski pod względem instrumentów, co pociąga za sobą sporą „gimnastykę” w szukaniu i opracowywaniu aranżacji i dopasowywaniu utworów odpowiednich do brzmienia instrumentów i możliwości dzieci w tym przedziale wiekowym. Zadaniem tym zajmuje się założycielka zespołu i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Niesułkowie – Bożena Urquidi, która swoje doświadczenie pracy w Ameryce Pn.(Kanada) i Południowej (Boliwia) przeniosła i wykorzystuje na gruncie polskim. Podkreśla ona fakt, że sukcesy zespołu są efektem pracy dzieci, silnej współpracy rodziców, kadry nauczycielskiej i dyrekcji szkoły w Niesułkowie.

Najważniejsze nagrody zespołu to:

I miejsce w I edycji wojewódzkich Konkursowych Prezentacji Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujemy Razem” w łódzkim WODN – 2015

I miejsce w II edycji tego samego konkursu, na szczeblu wojewódzkim w roku 2016

I miejsce w III Regionalnym Konkursie Kolęd organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Brzezinach w styczniu 2016r.

W czasie koncertu nauczyciele zaśpiewali tradycyjne kolędy: Z narodzenia Pana, Gdy śliczna Panna, Dzisiaj w Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego, Przybieżeli do Betlejem, natomiast dziecizaprezentowały kolędy z całego świata. Obie formacje muzyczne do występu przygotowała Bożena Urquidi.

 

- oprac: Bożena Urquidi/ Zbigniew Motyl