Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

Przez cały miniony tydzień uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w konkursie językowym.
Wcześnie wylosowali francusko i angielskojęzyczne państwa, które mieli zaprezentować w formie:
plakatu--ciekawostki z życia mieszkańców, tradycje, kultura, sport, ciekawi i sławni ludzie.
kulinaria ---klasy przygotowywały i częstowały całą społeczność szkoły daniami , które pochodzą z danego państwa.
wystrój szkoły-- plakaty, flagi państwa rekwizyty danego państwa np. Anglia czerwona budka telefoniczna.
taniec -- charakterystyczny taniec dla państwa
piosenka --piosenka wykonana w języku danego państwa.
Wielki finał odbył się w piątek 13.05. na trzeciej godzinie lekcyjnej, podczas finału obecni byli wszyscy uczniowie szkoły począwszy od klasy I szkoły podstawowej do III gimnazjum.
Podczas finału odbył się jeszcze jeden konkurs wiedzowy o prezentowanych w minionych tygodniu państwach dla uczniów szkoły podstawowej. Każdą klasę reprezentowały 2 osoby. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody dla całej klasy.

I miejsce w konkursie językowym wywalczyła sobie klasa Ib- prezentowała Belgię
II miejsce zajęła klasa Ia -- prezentowali Anglię
III miejsce zajęła klasa IIIa--prezentowali Francję
IV miejsce zajęła klasa IIa--- prezentowali Stany Zjednoczone.
Przez cały tydzień była wspaniała zabawa i rywalizacja, wszystkie klasy wykazały się wspaniałą organizacją, dużym zaangażowaniem i pomysłowością.
Na tak wspaniały pomysł zorganizowania tygodnia językowego wpadli nauczyciele ,,językowcy'' pan Piotr Banaszek i pani Dorota Pacewicz. A oceną prezentacji tańca, śpiewu i dekoracji zajęły  się : Pani Małgorzata Rutkowska, Piotr Banaszek i Barbara Antczak-Sadowska.

B.A-S.