Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

Dziś (5.04.17r.) grupa uczniów z Gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Foks wybrała się na XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki do Łodzi. Uczniowie udali się na Uniwersytet Łódzki, na wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie uczestniczyli w pokazach "Kolorowa różnorodność komórek - co z tego może wynikać?". Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów na temat możliwości zastosowania drobnoustrojów w leczeniu nowotworów, najdziwniejszych drzew świata oraz znaczeniu gorączki. Po wykładach zostaliśmy zaproszeni przez p. dr Dominikę Drzewiecką na wydział mikrobiologii, gdzie dane nam było poznać różnorodny sprzęt potrzebny do przeprowadzania obserwacji i badań biologicznych. Mieliśmy też okazję skorzystać z nowoczesnych mikroskopów aby obejrzeć preparaty z różnorodnymi bakteriami.