Domowa  edukacja 
spędź pożytecznie czas z dzieckiem
 
Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji


Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
Dla Rodziców 
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

24 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona. W tym roku święto to przybrało formę gry terenowej. Konkurs był podzielony na sześć konkurencji, w których brali udział uczniowie klas szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum wraz z wychowawcami, natomiast uczniowie klasy III gimnazjum razem z panią Iwoną Ciecińską zajęli się jego przygotowaniem. Na początku dnia wszyscy spotkali się na krótkim apelu na sali gimnastycznej, podczas którego dowiedzieli się, na czym będzie polegała gra konkursowa. Wychowawcy klas otrzymali rozpiski, zgodnie z którymi mieli się udawać do miejc, w których znajdowały się  poszczególne zadania. Były to sale nr: 4, 8, 17, 7 oraz piwnica i patio.

 

Konkurencje dla poszczególnych etapów podstawówki oraz gimnazjum były wyróżnione kolorami:

- zielonym dla klas I-III SP

- niebieskim dla klas IV-VI SP

- czerwonym dla klas I-II gimnazjum

 

Uczniowie klasy III gimnazjum czekali na uczestnikówy gry w poszczególnych salach z przygotowanymi zadaniami konkursowymi o poziomie trudności dostosowanym do danej grupy wiekowej.

 

W pierwszej konkurencji uczniowie udali się do lasu zagadek, w którym musieli zdecydować, czy odnaleziona przez nich informacja jest prawdziwa czy fałszywa. Potem wzięli udział w zabawie plastycznej, w której ich zadaniem było pomalowanie portretu Idziego Radziszewskiego. Nastęnie udali się do kolejnej sali, gdzie musieli rozpoznawać wizerunki znanych postaci. Następną konkurencją był quiz wiedzy o patronie szkoły – ks. Idzim Radziszewskim. Piątą konkurencją było rozpoznanie jednej z patriotycznych pieśni. Na końcu uczniowie wyszli na patio, gdzie musieli wskazać na narysowanej mapie miejsca związane z historią Polski. Za każdą konkurencję była przyznawana odpowiednia liczba punktów. Potem kartę ze zdobytymi punktami zdawali pani Iwonie Ciecińskiej.

 

Rozstrzygnięcie gry terenowej odbyło się 29 marca o godzinie 900 na sali gimnastycznej. Wszyscy spotkali się na krótkim apelu, na którym poznali wyniki swoich zmagań. Z racji tego, że w tym konkursie nie były przyznawane miejsca, wszyscy okazali się wygranymi i w nagrodę otrzymali słodkości oraz dyplomy za udział. Mieli okazję również dowiedzieć się, ile zodbyli punktów.                    

 

Punktacja prezentowała się następująco:

 

klasa I SP – 23 pkt

klasa II SP – 23 pkt

klasa III SP – 23 pkt

klasa IV SP – 22 pkt

klasa V SP – 23 pkt

klasa VI SP – 23 pkt

klasa I A GIM – 26 pkt

klasa II A GIM – 20 pkt

klasa II B GIM – 21 pkt