Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

Uczniowie gimnazjum wraz ze swymi opiekunami – panem katechetą oraz panią dyrektor udali się 16 września na pielgrzymkę do Torunia.

Najpierw skorzystaliśmy z uroków miasta i w sposób niekonwencjonalny zwiedziliśmy je. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły, które rozpoczęły grę miejską. Uczniowie mieli za zadanie między innymi: napisać i dotrzeć do kościoła, w którym został ochrzczony Mikołaj Kopernik, zrobić grupowe zdjęcie pod Krzywą Wieżą, zdobyć pieczątkę lub podpis pracownika Informacji turystycznej, dowiedzieć się i napisać historię toruńskiego Flisaka, przepisać napis jaki widnieje na gzymsie pomnika najsłynniejszego polskiego astronoma oraz zjeść paczkę pierników. Następnie prejechaliśmy do kampusu Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej. Dołączyliśmy tam do młodzieży, która przybyła z całej archidiecezji łódzkiej by wraz z księdzem arcybiskupem Markiem Jędraszewskim dziękować za tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. Na świeżym powietrzu zjedliśmy obiad, zwiedziliśmy uczelnię, w której uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarsko – telewizyjnych oraz sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie o godzinie 15:00 sanktuarium wypełniło się ponad 1200 młodymi uczestnikami na wspólnej modlitwie do Bożego Miłosierdzia oraz na Mszy świętej.

Po uczcie duchowej, edukacyjnej i turystycznej wróciliśmy do Bratoszewic.

-oprac. Zbigniew Motyl

Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=WN26VDcD_Yo&feature=youtu.be