W dniu 30.03.2016 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Reprezentantem naszej gminy był uczeń III klasy gimnazjum  ZSnr2 z Bratoszewicach Michał Grzegorczyk. Michał  w części pisemnej o wiedzy pożarniczej zdobył 35/40 punktów  i ,,śpiewająco '' poradził sobie również  z odpowiedziami na pięć pytań oraz rozpoznawaniem sprzętu gaśniczego.
Wygrywając eliminacje powiatowe zakwalifikował się do rundy wojewódzkiej, która odbędzie się w piątek 22 kwietnia w Opocznie. Już dziś trzymamy za Michała kciuki. Do konkursu Michał przygotowywany był przez nauczycielkę techniki Barbarę Antczak-Sadowską i strażaka Pawła Krzeszewskiego.
                                                                                 Barbara Antczak-Sadowska