Wpłata na obiady
za styczeń: 27 zł
płatne do 10 stycznia 2020

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Gabinet profilaktyki zdrowotnej

Egzamin ósmoklasisty

Od 1 września 2017 szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa im.ks. I.Radziszewskiego-pisma urzędowe proszę kierować posługując się nową nazwą.

Nowy System Oceniania

Instrukcja pierwszego logowania

 

Dnia 18 listopoda o godzinie 8.00 2014 r odbyła się wycieczka do Zakładu Karnego w Łowiczu. Wybrali się na nią uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami: panią Izabelą Wykrętowicz, panem Piotrem Banaszkiem i panią Wiolettą Walak. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 9.00.
W więzieniu spotkaliśmy się z pięcioma mężczyznami, ktorzy byli skazani za różne przestępstwa oraz handel nrokotykami. Opowiedzieli nam swoje historie. Pierwszy podzielił się z nami informacjami pan Jacek, który przez złe wybory i uzależnienia zniszczył sobie życie. Zaczynał od niewinnych wybryków skąńczywszy na strasznych przestępstwach. Historie innych były równie przejmujące i smutne. Wszyscy z nich musieli przejść przez piekło, aby zrozumieć, że robili źle i po długiej terapii postanowili naprawić swoje życie. Niestety dla wielu z nich substancje uzależniające okazały się silniejsze i po chwilowej abstynencji wracali do nałogu. Celem spotkania było ostrzeżenie nas przed wszelkimi niebezpieczeństwmi, nie tylko narkotykami czy alkoholem. Dzięki rozmowie zrozumieliśmy, że prawdziwym bohaterem nie jest ten co ulega w swoich wyborach, lecz ten co potrafi powiedzieć stnowcze ,,NIE''. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie podzielili się swoimi relacjami.
Myślę, że na każdej osobie spotkanie wywarło ogromne wrażenie. Wszyscy czegoś się nauczyliśmy i zrozumieliśmy. Naszym zdaniem ten wyjazd pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Anna Burtka, Wiktoria Ferenc.