Domowa  edukacja
spędź pożytecznie czas z dzieckiem

Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji

Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

Dnia 18 listopoda o godzinie 8.00 2014 r odbyła się wycieczka do Zakładu Karnego w Łowiczu. Wybrali się na nią uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami: panią Izabelą Wykrętowicz, panem Piotrem Banaszkiem i panią Wiolettą Walak. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 9.00.
W więzieniu spotkaliśmy się z pięcioma mężczyznami, ktorzy byli skazani za różne przestępstwa oraz handel nrokotykami. Opowiedzieli nam swoje historie. Pierwszy podzielił się z nami informacjami pan Jacek, który przez złe wybory i uzależnienia zniszczył sobie życie. Zaczynał od niewinnych wybryków skąńczywszy na strasznych przestępstwach. Historie innych były równie przejmujące i smutne. Wszyscy z nich musieli przejść przez piekło, aby zrozumieć, że robili źle i po długiej terapii postanowili naprawić swoje życie. Niestety dla wielu z nich substancje uzależniające okazały się silniejsze i po chwilowej abstynencji wracali do nałogu. Celem spotkania było ostrzeżenie nas przed wszelkimi niebezpieczeństwmi, nie tylko narkotykami czy alkoholem. Dzięki rozmowie zrozumieliśmy, że prawdziwym bohaterem nie jest ten co ulega w swoich wyborach, lecz ten co potrafi powiedzieć stnowcze ,,NIE''. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie podzielili się swoimi relacjami.
Myślę, że na każdej osobie spotkanie wywarło ogromne wrażenie. Wszyscy czegoś się nauczyliśmy i zrozumieliśmy. Naszym zdaniem ten wyjazd pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Anna Burtka, Wiktoria Ferenc.