Wpłata na obiady
za październik wynosi:

KL. IV, V, VI, VII proszę zgłaszać się do sekretariatu

w celu podania kwoty za obiady

Udział w obchodach 80 rocznicy bitwy nad Bzurą

Bitwa nad Bzurą – była największą bitwą wojny obronnej w 1939 roku. Była jedyną przeprowadzoną na tak wielką skalę operacją zaczepną przeciwko III Rzeszy do 1941 roku. W czasie tych działań wojennych ginęli nie tylko żołnierze, ale także i ludność cywilna! Między 12-13 września 1939 roku wkraczający do wsi Koźle żołnierze Wermachtu dokonali zbrodni na ludności cywilnej. Zamordowali kilkanaście osób. 8 ofiar zostało zidentyfikowanych. W 80. rocznicę tamtych wydarzeń cała społeczność parafii pw. św. Szczepana w Koźlu k. Strykowa zgromadziła się w swojej świątyni parafialnej, aby modlić się za ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. Po zakończeniu uroczystości w świątyni zebrani udali się na miejscowy cmentarz, gdzie przy pomniku upamiętniającym ofiary Bitwy nad Bzurą odbyły się uroczystości państwowe.

W obchodach tej uroczystości nie zabrakło również uczniów klasy VI, VII i VIII naszej szkoły, którzy mogli skorzystać z żywej lekcji patriotyzmu.

Więcej o tym wydarzeniu można obejrzeć w Łódzkich Wiadomościach Dnia: https://lodz.tvp.pl/44369835/12092019-2130?fbclid=IwAR2JPG9xZP5Bjc86qL_THMi_mPOnJVkYM2GEjwCSPPm_wUz2D5jVlnNKpEE