Dnia 9.11.17 r. grupa uczniów klas 3 gimnazjum w ramach lekcji techniki pod opieką p. Zbigniewa Motyla udała się do Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach. Celem wizyty były warsztaty kulinarne na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i dlaczego trzeba je spożywać oraz jakie konsekwencje niesie nieregularna i nieurozmaicona dieta. Prelekcję na ten temat przeprowadziła p. Kamila Kina. Kolejną częścią naszego spotkania była część praktyczna - przygotowanie zdrowego śniadania pod okiem uczniów klasy gastronomicznej, wychowanków p. Ewy Piszczyńskiej. Na stole pojawiły się m.in. naleśniki z musem jabłkowym, bruschetta z pomidorkami i mozzarellą, tortilla oraz tosty z jajkiem i warzywami. Na koniec wszyscy przystąpili do degustacji. Było przepyszne!

- K. Stępniak, uczennica kl. III