Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

W dniu 1 czerwca 2017 r. klasy I – III pojechały na wycieczkę jednodniową Uniejów – Kłodawa – Łęczyca. Pierwszym punktem naszej wycieczki był punkt widokowy na tamie w Jeziorsku.W Uniejowie zwiedzaliśmy ruiny starego zamku oraz zachowany w dobrym stanie dziedziniec. Podziwialiśmy zamek w Łęczycy i wysłuchaliśmy legendy o diable Borucie. Największe wrażenie zrobiła na nas kopalnia soli w Kłodawie. W kopalni zjechaliśmy 600 m pod ziemie wyposażeni w żółte kaski. Zwiedzaliśmy długie korytarze, zachwycając się kolorami ścian solnych. Słuchaliśmy ciekawej historii kopalni oraz legendy o św. Kindze opowiadanej przez pana przewodnika. Z wieloma niezapomnianymi wrażeniami wróciliśmy na powierzchnię ziemi. W sklepiku obok kopalni kupiliśmy pamiątki dla swoich najbliższych. Zmęczeni ,ale zadowoleni przyjechaliśmy do Bratoszewic, gdzie czekali na nas rodzice.