Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

17 marca 2017 roku w Zespole Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Współczesne zagrożenia środowiska”, którego pomysłodawczynią była nauczycielka biologii – pani Marta Polit – Wawrzyn. W konkursie zmierzyło się szesnaście trzyosobowych drużyn gimnazjalistów. W skład drużyn reprezentujących naszą szkołę wchodzili:

Drużyna I:

Miłosz Kalinowski

Karol Sobierajski

Agnieszka Szcześniak

Drużyna II:

Adam Czerwonka

Paweł Majchrzak

Damian Miśkiewicz

Do konkursu przygotowała nas pani Elżbieta Foks. Składał się on z trzech części. Pierwsza konkurencja polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. W drugiej musieliśmy odpowiedzieć na dwa pytania ustne, o różnym stopniu trudności – za 3 i za 5 punktów. Ostatnią konkurencją był twórczy recykling, w której z przygotowanych odpadów wykonywaliśmy strój na wylosowaną okoliczność. W trakcie konkursu mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach tematycznych z zakresu ekologii i ochrony środowiska, które przeprowadziła pani Marta Polit - Wawrzynwraz z uczniami klas przyrodniczych Liceum Ogólnokształcącego w Głownie.

Rywalizacja okazała się tak wyrównana, że konieczne było rozegranie dogrywki. Nasza drużyna również wzięła w niej udział, udało nam się uplasować na III miejscu. Otrzymaliśmy nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu.

Agnieszka Szcześniak