Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe „Otwórz oczy, zobacz więcej”. Inscenizacja, której wydarzenia rozgrywały się częściowo w czasach współczesnych podkreśla ogromne znaczenie niesienia pomocy potrzebującym i duchowego przeżywania świąt, w których to Jezus zajmuje pierwsze miejsce, choć wielu z nas o tym zapomina. Sztuka zachęca widzów do zastanowienia się, czy Jezus narodzony przed dwoma tysiącami lat, jest jeszcze obecny w naszym życiu? Próbą odpowiedzi na powyższe pytanie, było zdanie jednego z aktorów: „Jeżeli we wszystkim szukasz Jezusa, znajdziesz Go”. Przedstawienie zostało przygotowane przez młodzież z klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. katechety – Zbigniewa Motyla. W jasełka włączyli się również nauczyciele, którzy pod kierunkiem p. Bożeny Urquidi przygotowali kolędy.

- Zbigniew Motyl