W piątek 12.05.2017 roku uczennice klasy 6 SP- M. Danych, W. Roszczypała, O. Burtka, W.Walerych, M. Wosińska i N. Ruta wraz z opiekunką P. Aleksandrą Miller wzięły udział w VII Gminnej Olimpiadzie Historyczno- Sportowej, która odbyła się w SP w Niesułkowie. Nasze uczennice konkurowały z kilkoma innymi szkołami  gminy w dwóch konkurencjach- sprawnościowej i z wiedzy historycznej. Dziewczyny przygotowane przez P. Małgorzatę Chmurską oraz P. Łukasza Kaźmierczaka dzielnie  zmagały się z pytaniami testowymi i w zawodach sportowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.