Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

WYJAZD DO KINA 17.03.2017R.

Wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią bajki. Chętnie ich słuchają, ale z większą przyjemnością oglądają . To one dostrzegają różnice w bajkach, które im czytamy i w tych, które oglądają w telewizji , kinie czy w teatrze, gdzie dzieci czują się jak w krainie magii. Do takiego właśnie miejsca pojechały 17.03.2017r. dzieci z klas I-III, A było to kino Helios w Łodzi. Tego dnia, uczniowie obejrzeli wspaniałą opowieść pt. „Piękna i bestia”. Opowieść prosta i chyba wszystkim dobrze znana. Opowiada ona o pięknej dziewczynie z prowincji, która marzy o odkrywaniu świata i wyrwaniu się z rutyny codzienności. Na skutek niefortunnych okoliczności główna bohaterka zjawia się w magicznym zamczysku, którego panem jest ukryty pod posturą bestii książę, uwalnia uwięzionego w lochach ojca, ale w zamian poświęca swoje życie. Skazana jest na towarzyszenie ożywionym przedmiotom i ich bestialskiemu władcy. Dzień po dniu odkrywa tajemnice pana zamku, który niespodziewanie darzy swoją zakładniczkę głębszym uczuciem. Opowieść ta oczarowała nas kunsztem technicznym, zachwyciła dbałością o drobiazgi, urzekła piękną scenografią, wspaniałą grą aktorską oraz pięknymi piosenkami przewijającymi się przez cały seans. Dzieci oczarowały rozgadane świeczniki i zegary, sprzęty, wspaniałe stroje. Spowite mrokiem zamczysko , wywoływały gęsią skórkę a zaśnieżony las napawał ich grozą. Każdy, nawet drobny element tego widowiska działał na wyobraźnię dzieci. Po zakończeniu długiego seansu, pełni wrażeń uczniowie odwiedzili jeszcze McDonalds. Wyjazd do kina był bardzo udany. Zachowanie naszych uczniów zasługuje na pochwałę. Dzieci pamiętały o zasadach bezpiecznego poruszania się, dzięki czemu, wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszej szkoły.

B.Gawrysiak