Domowa  edukacja
spędź pożytecznie czas z dzieckiem

Zdalne nauczanie

UWAGA RODZICE!
Zawieszenie zajęć
dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
kliknij w link po więcej informacji

Informacje dotyczące profilaktyki
w związku z zagrożeniem koronawirusem
W zakładce
znajdują się informacje
dotyczące rekrutacji
na rok 2020/2021
Wpłata na obiady
za marzec: 66 zł
kl. VI - 63 zł
kl. VII, VIII- 60 zł
płatne do 10 marca 2020

WYCIECZKA DO WARSZAWY

2 października 2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechały na nią klasy druga oraz trzecie gimnazjum. W planie wycieczki było zwiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Aby dostać się do parlamentu, musieliśmy przejść przez bramki kontrolne. Pan przewodnik opowiedział historię Sejmu. Sala parlamentarna zrobiła na nas ogromne wrażenie, wyścielone zieloną tkaniną fotele dla posłów, Marszałka sejmu, Prezydenta oraz flaga narodowa z godłem Polski. Widzieliśmy pamiątkowe tablice upamiętniające wizytę Jana Pawła II, gablotę z historycznymi monetami. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentowym korytarzu i schody, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby zrobić z nimi wywiad. Niestety nie udało nam się spotkać znanego polityka. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzając je, przybliżyliśmy sobie historię naszych przodków oraz najtragiczniejsze wydarzenia naszych dziejów. Ekspozycja w Muzeum ukazuje życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, broń, fotografie autentycznych scen powstających i bohaterów. Obejrzeliśmy krótki, ale przejmujący, film 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu. Było to miejsce starych ruin. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie. Przydałoby się więcej takich lekcji historii.

Zuzia Piotrowska