Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

Zielona Szkoła klas IV-VI w Pogorzelicy 15-19.06.2015 ZSNr2 Bratoszewice.

Wczesnym rankiem tuż po godzinie siódmej grupa dwudziestu trzech uczniów klas IV-VI wraz opiekunami wyruszyła w drogę na długo przez nich oczekiwaną Zieloną Szkołę.

Pierwszym miastem, które zwiedzaliśmy był Toruń. Uliczkami starego miasta spacerowaliśmy i podziwialiśmy Dom Kopernika, Krzywą Wieżę „Pomnik Mikołaja Kopernika i ,,żabią fontannę”. Mieliśmy również piętnaście minut na kupienie pamiątek.

Po zaspokojeniu pierwszych pamiątkowych potrzeb na straganach starówki ruszyliśmy w dalszą drogę. W ośrodku ,,Kalina” w Pogorzelicy byliśmy tuż przed osiemnasta. W dniu przyjazdu po zakwaterowaniu i kolacji, mimo dużego zmęczenia nie zabrakło nam sił, aby zrelaksować się nad brzegiem morza i poczekać na zachód słońca.

W ramach naszej zielonej szkoły mieliśmy wcześniej zaplanowane, że do południa relaksujemy się bawiąc, kąpiąc na plaży, a po obiedzie zwiedzamy i takim to sposobem odwiedziliśmy nadmorskie miasteczka: Niechorze, Trzęsacz, Rewal, Międzyzdroje i Kołobrzeg. Dużo interesujących wiadomości przekazał nam nasz przewodnik pan Bolesław a lekcję podsumowującą o zwiedzanych miastach przygotowała klasa piata.

Pełni nowych wrażeń i wiadomości, opaleni, szczęśliwie wróciliśmy z pobytu nad morzem w piątek o godzinie dziewiętnastej.

BAS