W dniu 08.06.2015 o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W lekcji brały udział dzieci z przedszkola i kl. 0, kl. I-III i kl. IV-VI. Lekcja była o szlachcie i rycerzach. Na początek pokazano nam jak wyglądało pasowanie na rycerza. Powiedziano nam też jakimi broniami posługiwali się rycerze i szlachcice. Następnie zademonstrowano nam jak zakuwano ludzi w dyby. Opowiedziano nam też o tym jak karano w dawnych czasach czarownice. Zobaczyliśmy również jak wygląda typowy strój szlachcica. Spotkanie zakończyło się tym, że wszyscy mogli podejść i zobaczyć z bliska dawne narzędzia tortur i broń.

Natalka Śliwkiewicz