Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

V Piknik Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego

Dnia 06.06.2014r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum wraz z panią Małgorzatą Rutkowską, Moniką Kalinowską i Małgorzatą Chmurską wzięli udział w V Pikniku Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego. Na początku uczestniczyli w trzech wykładach: pierwszy wykład odbył się w Instytucie Fizyki i Informatyki Stosowanej pt." Detekcja pozagalaktycznego promieniowania kosmicznego super wysokich energii, gdzie wykładał Prof.dr.hab. Zbigniew Szadkowski. Następnie uczniowie przeszli na wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie odbył się wykład "Bioinformatyka to dobra zabawa". Od sekwencjonowania DNA do przewidywania struktury i funkcji białek, czyli chemia, biologia, fizyka i informatyka. O godz. 12.15 na tym samym wydziale odbył się ostatni wykład pt. "Indie- kraj kontrastów społeczno- ekonomicznych. Po wykładach uczniowie i opiekunowie przeszli na plac przy ul. Matejki, gdzie był grill i stoiska prezentujących się wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pokazywano bardzo ciekawe doświadczenia. Około godz. 14.00 uczniowie wrócili do szkoły.