„Słuchać Pana" to konkurs biblijny dla uczniów gimnazjum, podczas którego w tym roku na etapie szkolnym brało udział około 330 uczniów z 29 gimnazjów. Natomiast na etap archidiecezjalny, który odbył się w dniu 27 marca br., przyjechało 42 uczniów z 26 gimnazjów. Konkurs organizowany jest przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Naszą szkołę reprezentowała Olga Kowalczyk, której udało się zająć 17 miejsce. Oprócz zmagań konkursowych uczniowie wraz ze swymi katechetami zaproszeni zostali do Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, by przy wspólnej herbacie i ciastku usłyszeć o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które za rok odbędą się w Polsce.