Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

Dnia 22 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach przyłączyli się do pożegnania jednego z żołnierzy wyklętych – majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”, którego życiorys dramatycznie wpisuje się w tragizm polskiej historii. Z racji, iż w naszej szkole od lat pielęgnowane są postawy patriotyczne oraz tradycje niepodległościowej walki, honoru i poświęcenia, uznaliśmy, iż nie może nas zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu. W hołdzie poległemu złożyliśmy kwiaty oraz czuwaliśmy ze sztandarem przy trumnie. Ponadto wystąpiliśmy w bocznym ołtarzu archikatedry z programem artystycznym.

- Zbigniew Motyl