Rekrutacja na rok 2018/2019

Wszystkie dokumenty i szczegółowe informacje

znajdują się w zakładce

Dla rodzica

Dnia 22 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach przyłączyli się do pożegnania jednego z żołnierzy wyklętych – majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”, którego życiorys dramatycznie wpisuje się w tragizm polskiej historii. Z racji, iż w naszej szkole od lat pielęgnowane są postawy patriotyczne oraz tradycje niepodległościowej walki, honoru i poświęcenia, uznaliśmy, iż nie może nas zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu. W hołdzie poległemu złożyliśmy kwiaty oraz czuwaliśmy ze sztandarem przy trumnie. Ponadto wystąpiliśmy w bocznym ołtarzu archikatedry z programem artystycznym.

- Zbigniew Motyl